Nuotr.: D.Lukšta
Nuotr. D.Lukšta

Dėl pergalės FIBA Europos taurės turnyro rungtynių pratęsime turėjusi kovoti Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ (2-3) ekipa per papildomą laiką atsilaikė ir šventė pergalę Zagrebe.

Manto Šerniaus auklėtiniai priešpaskutiniame „Last 32“ etapo mače svečiuose 84:82 (15:24, 17:8, 25:23, 15:17, 12:10) nugalėjo vietos „Cibona“ (2-3) ir išsaugojo viltį žengti tolyn.

Tiesa, lemiamomis akimirkomis pergalės šampaną iš pasvaliečių šeimininkai dar kėsinosi atimti. Iki pratęsimo pabaigos likus septynioms sekundėms Zanas Sisko nieko netrukdomas pataikė iš po krepšio ir išlygino rezultatą (82:82).

Tačiau „Pieno žvaigždžių“ pergalės kalviu tapo Ramone'as Moore'as – iš karto po kroato išpuolio prie baudų metimų linijos stojęs amerikietis šaltakraujiškai realizavo abu metimus ir persvėrė rezultatą, o desperatiška „Cibonos“ ataka baigesi nesėkmingai ir svečiai šventė sudėtingą pergalę.

Šerniaus kariauna turėjo galimybę pergalę iškovoti ir be pratęsimo. Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 11 sekundžių Pasvalio klubas dar turėjo trijų taškų pranašumą, tačiau netrukus „Cibonos“ legionierius Jamesas Florence'as smeigė tritaškį ir išlygino rezultatą.

Iškovoję pergalę Kroatijos sostinėje ir revanšavęsi „Cibona“, „Pieno žvaigždžių“ krepšininkai išsaugojo šansus patekti į kitą FIBA Europos taurės etapą.

„Cibona“: Ante Žižičius ir Filipas Krušlinas po 19, Nikas Slavica 17, Jamesas Florence'as 14.

„Pieno žvaigždės“: Andrejus Agafonovas 19 (7 atk. kam.), Ramone'as Moore'as 18 (8 atk. kam.), Derrickas Low 13, Osvaldas Olisevičius 10.