Nuotr.: V.Mikaitis

Trijų taškų deficitą per paskutinę rungtynių minutę panaikinę Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ (2-2) krepšininkai iškovojo antrą iš eilės pergalę FIBA Europos taurės turnyre. Manto Šerniaus auklėtiniai namie 74:71 (18:16, 22:16, 12:20, 22:19) palaužė Zgoželeco „Turow“ (2-2) krepšininkus.

Pralaimėjimas pasvaliečiams būtų atėmęs bet kokias viltis žengti toliau, o dabar „Pieno žvaigždžių“ likimas – jų pačių rankose.

Prasidėjus paskutinei mačo minutei lenkai pirmavo 71:68 ir kontroliavo kamuolį, tačiau Filipas Dylewičius užsidirbo pražangą puolime, o netrukus Jokūbas Gintvainis išprovokavo dar vieną pražangą ir baudų metimais sumažino atsilikimą iki taško.

Lenkai tada suklydo vos išsimetę kamuolį, Žygimantas Skučas išprovokavo pražangą ir, likus žaisti 40 sekundžių, „Pieno žvaigždės“ išsiveržė į priekį – 72:71.

„Turow“ kitoje atakoje vėl neužpuolė, Skučas atsikovojo kamuolį, išprovokavo pražangą ir baudų metimais padidino persvarą iki 74:71. Jakubo Karolako bandymas išlyginti rezultatą tritaškiu tikslo nepasiekė ir „Pieno žvaigždės“ triumfavo.

Pasvaliečiai šiame mače nesulaukė didesnio amerikiečių indėlio. Demondas Carteris ir Ramone'as Moore'as pelnė po 4 taškus, kartu sudėjus pataikė vos 2 metimus iš 11 ir didesnę ketvirto kėlinio dalį praleido ant suolo.

„Pieno žvaigždės“: Žygimantas Skučas 15, Laurynas Samėnas 12, Andrejus Agafonovas ir Jokūbas Gintvainis po 11.

„Turow“: Danielis Dilonas 20, Demontre Harrisas ir Filipas Dylevičius po 13, Jakubas Karolakas 12.

Kitą savaitę „Pieno žvaigždės“ išvykoje kausis su „Ventspils“ ekipa.