Nuotr.: D. Repečka/Basketnews
Nuotr. D. Repečka/Basketnews

Pasvalio „Pieno žvaigždės“ (9-19) LKL per pirmąsias 24 sezono rungtynes pasiekė penkias pergales, tačiau dabar taip įsibėgėjo, kad įveikė ir stipriausiųjų trejete esančią Panevėžio „Lietkabelio“ (21-7) komandą.

Manto Šerniaus auklėtiniai antrąjį kėlinį laimėjo 20 taškų persvara ir svečiuose 87:82 (18:21, 30:10, 17:24, 22:27) nugalėjo panevėžiečius.

Tai buvo jau ketvirtoji „Pieno žvaigždžių“ pergalė iš eilės. Per šią seriją taip pat buvo nugalėtos Utenos „Juventus“, Klaipėdos „Neptūno“ ir Alytaus „Dzūkijos“ ekipos.

Prieš tai „Pieno žvaigždės“ prieš „Lietkabelį“ buvo pralaimėjęs šešis sykius paeiliui, tačiau penktadienio vakarą nutraukė šią seriją. Pasvaliečiai prieš „Lietkabelį“ nebuvo laimėję daugiau nei dvejus metus – nuo 2020 metų kovo 7 dienos, kai taip pat triumfavo Panevėžyje.

„Lietkabeliui“ šiose rungtynėse nepadėjo Vytenis Lipkevičius ir Dovydas Giedraitis.

Panevėžio klubas jau prieš šį mačą žinojo, kad galutinėje reguliariojo sezono rikiuotėje liks trečias.

Tuo metu „Pieno žvaigždės“ po šio mačo yra tikros, kad reguliariajame sezone užims devintą vietą. Pasvaliečiai nebegali nei pakilti, nei nukristi iš šios pozicijos.

Pasvalio ekipos gretose išsiskyrė Markellas Johnsonas, kurio sąskaitoje per 31 minutę buvo 13 taškų (3/7 dvit., 1/2 trit., 4/4 baudų), 4 atkovoti kamuoliai, 9 rezultatyvūs perdavimai bei 20 naudingumo balų.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo Randy Culpepperis, per 30 minučių pelnęs 19 taškų (5/12 dvit., 1/4 trit.). Jis taip pat atkovojo 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 17 naudingumo balų.

Šiame mače į „Pieno žvaigždžių“ rikiuotę grįžo Paulius Petrilevičius, kuris nežaidė nuo vasario 16 dienos. Puolėjas per 12 minučių įmetė 5 taškus ir surinko 9 naudingumo balus.

Panevėžio komandai Gediminas Orelikas per 21 minutę pelnė 19 taškų (3/4 dvit., 4/9 trit., 1/1 baudos), atkovojo 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 19 naudingumo balų.

Paskutiniame kėlinyje „Lietkabelis“ dar turėjo šansų. Karpars Berzinš ėmė tempti į priekį „Lietkabelį“ (74:78), o kuomet Randy Culpepperis atstatinėjo varžovų persvarą, latvis vėl buvo taiklus – 77:81.

Liko pusantros minutės R. Culpepperis pelnė labai reikalingus taškus „Pieno žvaigždėms“, o Kristupo Žemaičio ranka prie baudų metimo linijos kartą sudrebėjo. Nikola Radičevičiaus nervai atlaikė (80:83), bet R. Culpepperio – taip pat (85:80), tad arčiau pergalės buvo svečiai.

Liko 14 sek. Orelikas pelnė taškus iš po krepšio, bet R. Culpepperio baudos tvirtino pergalę „Pieno žvaigždėms“.

„Lietkabelis“: Gediminas Orelikas 19 (4/9 trit., 4 kld.), Džordže Gagičius 18 (8/11 dvit., 4 kld.), Kristupas Žemaitis 12 (4/8 dvit.), Panagiotis Kalaitzakis 10 (2/2 trit., 6 atk. kam., 5 rez. perd.), Kaspars Berzinš 9 (2/4 trit.).

„Pieno žvaigždės“: Randy Culpepperis 19 (5/12 dvit., 6/7 baud., 3 per. kam.), Markellas Johnsonas (3/7 dvit., 9 rez. perd.) ir Arnas Beručka (3/5 trit.) po 13, Dmytro Skapintsevas (6 atk. kam., 2 blok.) ir Simas Jarumbauskas (8 atk. kam.) po 8, Žygimantas Skučas 7 (4 kld.).