Nuotr.: D. Repečka/Basketnews
Nuotr. D. Repečka/Basketnews

Pasvalio "Pieno žvaigždės" (7-19) iškovojo antrąją pergalę paeiliui Lietuvos krepšinio lygoje (LKL).

Šį kartą Manto Šerniaus auklėtiniai LKL mače išvykoje 95:91 (24:24, 28:18, 18:14, 25:35) nugalėjo Klaipėdos „Neptūną“ (12-15).

Klaipėdos komandos neišgelbėjo puikiai žaidęs Deividas Gailius. Jis per 30 minučių pelnė 32 taškus (3/9 dvit., 8/13 trit., 2/4 baudų), atkovojo 6 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 29 naudingumo balus.

8 įmesti tritaškiai – geriausias rezultatas LKL nuo 2019 metų gruodžio, kai Chauncey Collinsas įmetė 9 tolimus metimus.

Antrajame kėlinyje „Pieno žvaigždės spurtavo 22:9 ir įgijo 14 taškų persvarą (50:36).

Trečiajame kėlinyje Deividas Gailius smeigė du tritaškius, Matas Jogėla, Julius Jucikas ir Oskaras Pleikys pridėjo po du taškus, o „Neptūnas“ sužaidus 25 minutes priartėjo iki 4 taškų (54:58).

Tuomet Randy Culpepperis pataikė du dvitaškius, Žygimantas Skučas pasižymėjo iš toli, Arnas Beručka pridėjo dvitaškį, Karolis Guščikas sumetė baudas, o „Pieno žvaigždės“ susikrovė 15 taškų persvarą (70:55).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Matas Vaitkus įmetė vieną tritaškį, Deividas Gailius – tris tolimus šūvius, o klaipėdiečiai priartėjo iki 10 taškų (70:80).

Mačo pabaigoje klaipėdiečiai priartėjo iki keturių taškų ir paskutinę minutę naudojo pražangų taktiką, bet ji nepasiteisino – pergalę pasiekė pasvaliečiai.

„Turėjome trumpą laiką pasiruošti šioms rungtynėms, bet pirmasis kėlinys davė gerą impulsą, – spaudos konferencijoje kalbėjo M. Šernius. – Vyrai patikėjo, kad gali kautis. Be abejo, ketvirtas kėlinys buvo tragiškas, niekaip neišsprendėme Gailiaus klausimo, nors buvo aišku, kad jis jau yra karštas. Taip, kaip žaidėme ketvirtajame kėlinyje. žaisti negalime, bet džiaugiuosi pergale.“

Pasvalio ekipos gretose išsiskyrė Markellas Johnsonas, kurio sąskaitoje per 22 minutes buvo 18 taškų (5/7 dvit., 2/2 trit., 2/3 baudų), 5 atkovoti kamuoliai, 3 rezultatyvūs perdavimai bei 24 naudingumo balai.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo Randy Culpepperis, per 30 minučių pelnęs 28 taškus (9/15 dvit., 1/5 trit.). Jis taip pat atkovojo 2 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą bei surinko 23 naudingumo balus.

„Neptūnas“: Deividas Gailius 32 (3/9 dvit., 8/13 trit., 6 atk. kam., 29 naud.), Matas Jogėla 16 (5/10 dvit., 2/5 trit.), Žygimantas Janavičius 13 (4/10 dvit., 5/6 baud., 5 atk. kam., 5 rez. perd.), Nojus Mineikis 9 (1/5 trit., 7 atk. kam.), Toms Leimanis 8.

„Pieno žvaigždės“: Randy Culpepperis 28 (9/15 dvit., 1/5 trit., 7/7 baud.), Markellas Johnsonas 18 (5/7 dvit., 2/2 trit., 5 atk. kam.), Žygimantas Skučas 17 (5/6 dvit.), Simas Jarumbauskas 12 (8/9 baud.).