Nuotr.: LKL
Nuotr.: LKL
Nuotr.: LKL
Nuotr.: LKL

Lengvą pergalę Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) čempionate iškovojo Vilniaus „Rytas“ (19-3).

Giedriaus Žibėno auklėtiniai namuose 99:66 (28:12, 24:26, 22:14, 25:14) sutriuškino Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (3-18) ir iškovojo ketvirtą pergalę paeiliui.

„Nebuvo rungtynės labai saldžios. Šiandien aikštelėje nebuvo komandos, – spaudos konferencijoje sakė „Pieno žvaigždžių“ treneris Mantas Šernius. – Žaisti prieš „Rytą“, kuris yra ritme ir demonstruoja tikrai gerą krepšinį, mums yra sunku. Savęs galime neapgaudinėti – nesame ta komanda, kuri gali įveikti „Rytą“. Mums dar toli iki gero krepšinio.“

Pirmąsias penkias mačo minutes vyravo lygus žaidimus ir trapų pranašumą turėjo „Rytas“ (10:8), tačiau tuomet įspūdingai spurtavo 26:4 ir po Luko Ulecko tritaškio antrojo kėlinio pradžioje įgijo rekordinę – 24 taškų persvarą (36:12).

Visgi pasvaliečiai nepasidavė, atsakė atkarpa 26:16 ir po Žygimanto Skučo dvitaškio prieš pertrauką apkarpė deficitą iki 14 taškų (38:52).

Iniciatyvos ir pergalės vilniečiai iš rankų nepaleido: Žibėno kariauna smogė spurtu 22:14 ir po 30 grynojo žaidimo minučių turėjo 22 taškų pranašumą (74:52), kurį išlaikė iki pat mačo pabaigos.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo Ivanas Buva, per 22 minutes pelnęs 16 taškų (5/11 dvit., 1/2 trit., 3/4 baud.). Jis taip pat atkovojo 8 kamuolius bei surinko 15 naudingumo balų.

Pasvalio ekipos gretose išsiskyrė Ž. Skučas, kurio sąskaitoje per 29 minutes buvo 14 taškų (3/5 dvit., 2/4 trit., 2/2 baud.), 3 atkovoti kamuoliai, 1 rezultatyvus perdavimas bei 17 naudingumo balų.

„Pieno žvaigždžių“ ekipoje debiutavo Dmytro Skapintsevas, kurio sąskaitoje per 22 minutes buvo 3 taškai (1/3 dvit., 0/1 trit., 1/2 baud.), 4 atkovoti bei 1 perimtas kamuolys, 1 rezultatyvus perdavimas, 3 klaidos, 4 pražangos ir -2 naudingumo balai.

„Rytas“: Ivanas Buva 16 (5/11 dvit., 8 atk. kam.), Gytis Radzevičius 13 (4/4 dvit., 5/7 baud., 6 atk. kam.), Vaidas Kariniauskas 12 (2/3 trit.), Jarvisas Williamsas 10 (5 atk. kam.), Margiris Normantas 9 (4/6 dvit.), Tanneris Leissneris (5 atk. kam.) ir Speedy Smithas (2/2 trit., 5 rez. perd.) po 8, Lukas Uleckas (2/2 trit.) ir Arnas Butkevičius po 7.

„Pieno Žvaigždės“: Markellas Johnsonas 17 (7/12 dvit., 1/5 trit.), Žygimantas Skučas 14 (2/4 trit.), Karolis Guščikas 10 (4/9 dvit.), Arnas Beručka 7 (1/5 trit.).