Nuotr.: D.Lukšta
Nuotr. D.Lukšta

Dramatišką pergalę pirmose Baltijos krepšinio lygos (BBL) rungtynėse iškovojo Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ (1-0) komanda, kurios herojumi tapo Artūrs Ausėjs.

Prasidėjus paskutinei minutei latvis smeigė tritaškį su varžovų pražangą ir įtvirtino Rimanto Grigo auklėtinių pergalę namuose 77:71 (17:17, 20:16, 24:28, 16:10) prieš Talino „Kalev/TLU“ (0-1) žaidėjus.

Po Tomo Lekūno taiklios baudos aikštės šeimininkai antroje ketvirtojo kėlinio pusėje pirmavo 70:66, tačiau tada per kiek daugiau nei dvi minutes surinko vos tašką, Estijos komanda pelnė penkis ir išlygino rezultatą – 71:71.

Tuomet A.Ausėjs išvedė „Pieno žvaigždes“ į priekį – 75:71, „Kalev/TLU“ kitoje atakoje suklydo, Julius Kazakauskas pelnė 14-ąjį savo tašką ir varžovams nebeliko jokių vilčių – 77:71.

Pirmuosius savo taškus su „Pieno žvaigždžių“ apranga pelnė septyniolikmetis Šarūnas Valunta, per pustrečios minutės įmetęs vienintelį mestą dvitaškį.

Poilsio dieną gavęs Pasvalio ekipos kapitonas Steponas Babrauskas šią dvikovą stebėjo nuo atsarginių žaidėjų suolelio.

„Pieno žvaigždės“: Julius Kazakauskas 14, Artūrs Ausėjs 13, Nikita Balašovas 11 (10 atk. kam.), Tomas Lekūnas ir Aleksejus Žukanenka – po 9.

„Kalev/TLU“: Dorde Dželetovičius 21, Kristo Saage'as 13, Janis Vahteris 10, Bamba Fallas 8 (12 atk. kam., 5 kld.).

Kitas rungtynes pasvaliečiai šeštadienį išvykoje žais Lietuvos krepšinio lygoje (Betsafe-LKL) su Klaipėdos „Neptūnu“.