Nuotr.: Fotodiena.lt/D.Pipas
Nuotr.: Fotodiena.lt/E.Blaževičius

Charakterį Lietuvos krepšinio lygos (LKL) atkrintamosiose varžybose pademonstravusioms Pasvalio „Pieno žvaigždėms“ nepavyko įveikti ketvirtfinalio etapo.

Manto Šerniaus auklėtiniai penktajame susitikime savo aikštėje 61:69 (17:20, 9:11, 22:24, 13:14) nusileido Utenos „Juventus“, seriją iki trijų pergalių pralaimėjo 2-3 ir baigė pasirodymą LKL čempionate.

Sėkmingai startavęs Utenos klubas šiame mače nuo pat pirmųjų minučių šovė į priekį, o pirmajam kėliniui įpusėjus pirmavo dviženkle persvara (18:8).

Prieš ilgąją pertrauką savo atsilikimą iki penkių taškų sumažinusios „Pieno žvaigždes“ trečiąjį ketvirtį pradėjo dviem tolimais metimais ir išlygino mačo rezultatą (36:36).

Po dar kelių rezultatyvių pasvaliečiai išsiveržė į priekį, tačiau iniciatyvos savo rankose išlaikyti nesugebėjo (44:40).

Blankiai rungtyniavusį Rashauną Broadusą pakeitęs Ovidijus Varanauskas pelnė penkis taškus paeiliui, Simas Buterlevičius besibaigiant trečiojo kėlinio laikui smeigė tritaškį ir „Juventus“ susigrąžino saugų pranašumą (55:48).

Prasidėjus priešpaskutinei ketvirtojo ketvirčio minutei po Tauro Jogėlos dvitaškio „Pieno žvaigždžių“ deficitas sumažėjo iki keturių taškų (63:59).

Pražanga sustabdytas Nikita Barinovas realizavo baudų metimus ir sugrąžino svečiams šešių taškų persvarą (65:59).

Kitoje atakoje Aidas Viskontas išprovokavo pražangą, tačiau liko nieko nepešęs – gynėjas prametė abu baudų metimus, „Juventus“ darsyk apsigynė, o du taškus pelnęs Rashaunas Broadusas įtvirtino uteniškių pergalę (69:61).

Pasvaliečiams šioje dvikovoje koją kišo tragiškas pataikymas nuo baudų metimų linijos – Manto Šerniaus auklėtiniai pataikė vos 10 metimų iš 25 (40 proc. taiklumas).

Tuo metu svečiai nuo šios atžymos pataikė 15 baudų iš 21 (71 proc. taiklumas).

Visą seriją „Pieno žvaigždės“ vertėsi be Evaldo Kairio, o po pirmojo susitikimo neteko ir Michaelo Dixono. Taip pat iš rikiuotės iškritęs buvo Alexanderis Oriakhi, kuriam paskutinėse dvejose rungtynėse įsilieti į varžybinį ritmą nebepavyko.

„Pieno žvaigždės“: Žygimantas Skučas 18, Laimonas Kisielius 13 (8 atk. kam.), Tauras Jogėla 10 (9 atk. kam.), Aidas Viskontas 8.

„Juventus“: Arvydas Šikšnius 15, Simas Buterlevičius 11, Ovidijus Varanauskas 8, Egidijus Dimša 7.

Mantas Šernius („Pieno žvaigždžių“ vyr. treneris): „Mačas buvo ypatingas kiekvienam jaunam žaidėjui. Laimėjo tie, kurie turėjo daugiau patirties, kurie mažiau klydo lemiamais momentais. Manau, kad šios rungtynės krepšininkams suteiks milžiniškos patirties, po sezono jie viską apmąstys ir patikės savo jėgomis.

Nepaisant traumų, kovojome garbingai ir žaidėjus galiu tik pagirti. Galbūt galėjome būti šiek tiek aukščiau, jei sėkmė nebūtų nusigręžusi. Tačiau galime pasidžiaugti ir tuo, kad aplenkėme ne vieną pajėgią komandą.“