Evaldas Kairys – rezultatyviausias Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ krepšininkas
Nuotr. Fotodiena.lt/E.Blaževičius
Po ilgosios pertraukos rungtynių iniciatyvą į savo rankas paėmusios Pasvalio „Pieno žvaigždės“ (16-11) Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) pasiekė kiek netikėtą pergalę.

Manto Šerniaus auklėtiniai ketvirtadienį svečiuose 97:89 (28:27, 17:25, 26:14, 26:23) palaužė Klaipėdos „Neptūno“ (23-4) žaidėjų pasipriešinimą ir iš ketvirtosios turnyrinės lentelės vietos išstūmė Utenos „Juventus“ (16-11).

Rungtynių žaidėjas
Evaldas  Kairys
PTS 20 | REB 5 | AS 1
Antrojo kėlinio pabaigoje varžovo pražangą išprovokavęs Mindaugas Girdžiūnas pataikė vieną baudos metimą ir padidino „Neptūno“ krepšininkų pranašumą iki septynių taškų (52:45).

Viskas aukštyn kojomis apsivertė trečiajame kėlinyje, kurį pasvaliečiai pradėjo įspūdingu spurtu 14:0, išsiveržė į priekį ir perėmė susitikimo kontrolę į savo rankas (59:52).

Ketvirtojo ketvirčio pradžioje po Justo Sinicos taiklaus dvitaškio „Neptūno“ atsilikimas siekė penkis taškus (68:73).

Bet tuomet Laimonas Kisielius realizavo baudų metimus, Benjaminas Brustas smeigė tritaškį bei LKL vicečempionų deficitas išaugo iki dviženklio skaičiaus (78:68).

Pasvaliečiai likusią susitikimo dalį sėkmingai kontroliavo rungtynių eigą, išlaikė saugų pranašumą bei finalinė mačo sirena skelbė „Pieno žvaigždžių“ pergalę.

„Pieno žvaigždžių“ gretose šiose rungtynėse debiutavo Jokūbas Gintvainis, kuris per 9 minutes pelnė 5 taškus (1/2 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai), atkovojo 3 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, po 2 sykius suklydo bei prasižengė.

„Neptūnas“: Deividas Gailius 25, Valdas Vasylius 12, Martynas Mažeika 9, Arnas Butkevičius 8, Vytautas Šarakauskas 8.

„Pieno žvaigždės“: Evaldas Kairys 20, Laimonas Kisielius 16, Michaelas Dixonas 14, Osvaldas Olisevičius 11, Gytis Sirutavičius 10.