Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS

Šeštadienio vakarą Pasvalyje vykusiose rungtynėse, svečiai iš Panevėžio iškovojo 14-ąją pergalę „Betsafe-LKL“ čempionate.

Nenado Čanako vadovaujami Panevėžio „Lietkabelio“ (14-6) krepšininkai dramatiškai įveikė Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ (8-12) ekipą. Panevėžiečiai šventė pergalę rezultatu 80:77 (21:17, 19:20, 17:24, 23:16).

Paskutinis rungtynių ketviritis buvo itin atkaklus ir permainingas. Kyle‘as Vinalesas perėmęs iniciatyvą į savo rankas buvo panevėžiečius išvedęs į priekį (77:75), tačiau tikslus Tomo Lekūno dvitaškis išlygino rezultatą – 77:77. Kai jau atrodė, jog rungtynės kelsis į pratęsimą, tas pats Vinalesas tarė savo žodį ir lemiamu šūviu su sirena išplešė 14-ąją pergalę šiame sezone.

Tarpusavio komandų serijoje, „Lietkabelio“ komanda iškovojo trečiąją pergalę ir šiame sezone išlieka nepralaimėję „Pieno žvaigždžių“ ekipai.

Rungtynės prasidėjo svečių iš Panevėžio spurtu 14:3, į kurį pasvaliečių treneris Gediminas Petrauskas buvo priverstas reaguoti minutės pertraukėle. Būtent po jos „Pieno žvaigždės“ sužaidė atkarpą 14:7 ir po pirmojo ketvričio komandas skyrė vos 4 taškai (21:17).

Antrasis rungtynių kėlinys prasidėjo didžiuliu intensyvumu gynyboje, kuris neleido nei vienai komandai įgyti didesnės persvaros. Įpusėjus antrajam ketvirčiui, Panevėžio „Lietkabeliui“ pavyko įgyti 8 taškų persvarą (36:28), tačiau vėliau sekė tikslūs Tomo Lekūno ir Jahennso Manigat tolimi metimai, kurie aptirpdė svečių pranašumą ir po dviejų kėlinių „Lietkabelis“ pirmavo tik 3 taškais (40:37).

Trečiąjį kėlinį agresyviau pradėjo aišktės šeimininkai ir pirmą kartą šiose rungtynėse išsiveržė į priekį (47:49). G. Petrausko auklėtiniams pavyko išlaikyti nedidelį pranašumą bei jį padvigubinti ir po trijų kėlinių pasvaliečiai jau buvo priekyje rezultatu 61:57.

Pasvalio komandai Manigat per 30 minučių pelnė 12 taškų (3/5 dvit., 2/5 trit.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir surinko 20 naudingumo balų.

„Pieno Žvaigždės“: Tomas Lekūnas 18 (6/8 dvit., 2/4 trit., 7 atk. kam., 8 kld.), Branko Mirkovičius 15 (3/7 trit., 4 kld.), Arvydas Šikšnius 13 (3/10 trit.), Jahennsas Manigat 12 (2/5 trit., 7 atk. kam., 7 rez. perd., 4 per. kam.), Edgaras Želionis 8 (9 atk. kam.).

„Lietkabelis“: Kyle'as Vinalesas 17 (3/8 dvit., 2/8 trit., 5/7 baud., 6 rez. perd., 5 kld.), Gabrielius Maldūnas 16 (6/7 dvit., 12 atk. kam., 30 naud.), Troy Barniesas 15 (3/5 trit., 6 atk. kam.), Margiris Normantas 11 (4 per. kam.), Paulius Valinskas 9 (4/8 dvit.).

Panevėžio Lietkabelis 18:15