Nuotr.: BasketNews.lt
Nuotr. BasketNews.lt

Pasvalio „Pieno žvaigždės“ atsakomąsias Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) antrojo etapo rungtynes pasitiko gana ramiomis nuotaikomis ir žengė į turnyro ketvirtfinalį.

Pirmą mačą 22 taškais laimėję pasvališkiai šįkart namie 89:71 (25:21, 24:22, 18:15, 22:13) įveikė Kėdainių „Nevėžį-Optibet“. Pirmąjį serijos mačą Pasvalio klubas laimėjo 79:57.

„Nevėžis-Optibet“ sėkmingai pradėjo rungtynes ir jau pirmąją minutę Arielis Hukporti pasižymėjo efektingu dėjimu. Kėdainiškiai pabėgo 12:2, tačiau vien Arvydo Šikšniaus dėka „Pieno žvaigždės“ rezultatą persvėrė – 16:15. Puolėjas pelnė 12 taškų paeiliui. Skirtumą toliau didino Karolis Giedraitis (19:15), o antrajame ketvirtyje pranašumas artėjo link 8 taškų – 29:21.

„Nevėžio-Optibet“ bandymai artėti buvo atremti ir persverti svarstyklių savo pusėn svečiams nepavyko (43:49), o po didžiosios pertraukos jėgų pranašumu pasvališkiai naudojosi vis labiau. Skirtumas tapo dviženklis (64:53) ir tritaškiais „Pieno žvaigždės“ žudė varžovus. Rungtynės buvo galutinai perlaužtos ir pasvališkiai pergalės nebeiššvaistė.

Šiame mače be Sedricko Barefieldo, Panagiočio Kalaitzakio ir Abramo Cankos žaidę kėdainiškiai antrajame kėlinyje prarado ir koją susižeidusį Domantą Vilį. Nerimo būta ir dėl A. Hukporti, tačiau jo susižeidimas neturėtų būti toks rimtas, nors aikštę jis paliko sužaidęs tik 5 minutes. Tiesa, ketvirtame kėlinyje vos grįžęs ant parketo jį dėl kelio traumos paliko Vaidas Čepukaitis.

Po dviejų mėnesių pertraukos į aikštę grįžęs A. Šikšnius per 13 minučių pelnė 19 taškų (3/3 dvit., 3/6 trit., 4/4 baud.), atkovojo ir perėmė po kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, provokavo 4 pražangas ir surinko 20 naudingumo balų.

Kėdainių komandos debiutantas Jokūbas Gintvainis per 15 minučių įmetė 4 taškus (0/3 trit.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 6 perdavimus, 2 kartus suklydo, išprovokavo 4 pražangas, 3 kartus pažeidė taisykles ir surinko 5 naudingumo balus.

Kėdainių klubas šiame mače pataikė tik 2 tritaškius iš 24 (8 proc.).

Vietas ketvirtfinalyje be „Pieno žvaigždžių“ jau turi Kauno „Žalgirio“, Vilniaus „Ryto“, Panevėžio „Lietkabelio“, Klaipėdos „Neptūno“, Utenos „Juventus“ ir Prienų „CBet“ komandos. „Šiauliai“ ir Alytaus „Dzūkija“ dar kovos dėl vietos šiame etape.

„Pieno žvaigždės“: Arvydas Šikšnius 19 (3/6 trit.), Paulius Petrilevičius 11, Tomas Lekūnas (3/7 trit.) ir Andreja Milutinovičius po 9.

„Nevėžis-Optibet“: Ignas Lukošius (6/11 dvit.) ir Julius Kazakauskas (5/9 dvit.) po 15, Vaidas Čepukaitis 10 (4/8 dvit.).