Nuotr.: L.Šilkaitis
Nuotr. L.Šilkaitis

Pasvalio „Pieno žvaigždės“ (6-15) „Betsafe-LKL“ pirmenybių rungtynėse buvo arti sensacijos.

Didžiąją mačo dalį pirmavę Gedimino Petrausko auklėtiniai namuose 74:77 (24:27, 22:14, 14:13, 14:23) dramatiškai pripažino Lietuvos čempiono Kauno „Žalgirio“ (19-2) pranašumą.

Rungtynės prasidėjo aukštu tempu ir po pirmųjų 10 minučių tituluoti varžovai turėjo trijų taškų persvarą (24:27), tačiau antroje mačo atkarpoje šeimininkai perėmė iniciatyvą ir, kėlinį užbaigę spurtu 12:3, įgijo 5 taškų pranašumą – 46:41.

Po pertraukos vaizdas aikštėje nesikeitė ir, likus 2 minutėms iki trečiojo kėlinio pabaigos, Edgars Lasenbergs padidino „Pieno žvaigždžių“ persvarą iki 8 taškų – 60:52.

Tas pats E. Lasenbergs likus pusšeštos minutės baudų metimais padidino šeimininkų pranašumą iki 4 taškų (67:63), tačiau tuomet „Žalgiris“ spurtavo 9:0 ir išsiveržė į priekį – 72:67.

Vis dėlto pavyzdingai kovoję G. Petrausko auklėtiniai nesudėjo rankų ir Miha Lapornikas tritaškiu metimu išlygino rezultatą (72:72), tačiau tuo pačiu kitoje atakoje atsakė Nigelas Hayesas – 72:75.

Paskutinę minutę aikštėje vyko tikra drama ir po Pauliaus Petrilevičiaus dvitaškio komandas skyrė vos taškas (74:75), o Thomasas Walkupas mačo pabaigoje pataikė dvi baudas iš keturių bei suteikė du papildomus šansus šeimininkams išsigelbėti.

Vis dėlto iš pradžių suklydo Johnas Gillonas, o paskutinę sekundę pratęsimą galėjęs išplėšti M. Laporniko tritaškis tikslo nepasiekė.

Be Laimono Kisieliaus, Arvydo Šikšniaus ir Malcolmo Granto besivertusius šeimininkus į priekį vedė Mike'o Bruesewitzo ir M. Laporniko duetas.

Amerikietis per 34 minutes pelnė 17 taškų (0/2 dvit., 5/8 trit., 2/2 baud.), atkovojo 4 kamuolius ir surinko 19 naudingumo balų.

Tuo metu slovėnas per 37 minutes įmetė 20 taškų (3/7 dvit., 3/10 trit., 5/5 baud.), atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 15 naudingumo balų.

„Pieno žvaigždės“: Miha Lapornikas 20 (5/5 baud.), Mike'as Bruesewitzas 17 (5/8 trit.), Paulius Petrilevičius 12 (5/6 dvit.), Johnas Gillonas 11, Edgars Lasenbergs 10 (5/6 baud., 5 rez. perd.).

„Žalgiris“: Nigelas Hayesas 15 (8 atk. kam.), K.C. Riversas 13, Zachas Leday ir Thomasas Walkupas (5 rez. perd.) po 10.