Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS

Pasvalio „Pieno žvaigždės“ (4-8) skambia pergale nutraukė trijų pralaimėjimų seriją „Betsafe-LKL“ pirmenybėse.

Gedimino Petrausko auklėtiniai namuose 78:75 (25:15, 20:19, 16:19, 17:22) įveikė Panevėžio „Lietkabelį“ (7-4) ir džiaugėsi pergale Aukštaitijos derbyje.

Visų rungtynių metu pirmavusios „Pieno žvaigždės“ „Lietkabeliui“, likus keturioms minutėms iki mačo pabaigos, leido persverti rezultatą (68:67) ir rungtynių likimas sprendėsi dvikovos pabaigoje.

Tomui Dimšai buvo pavykę padidinti svečių pranašumą iki 4 taškų (73:69), tačiau kitoje atakoje Arvydas Šikšnius smeigė tolimą metimą, o Miha Lapornikas pataikė baudos metimą – 73:73.

Rungtynių herojumi tapo M. Lapornikas, likus 41 sekundei iki dvikovos pabaigos, pataikęs tritaškį ir išvedęs šeimininkus į priekį (76:75), o kitoje atakoje A. Šikšnius blokavo varžovų metimą ir baudomis atitolino G. Petrausko auklėtinius – 78:75.

Paskutinė svečių ataka baigėsi nesėkmingai ir „Pieno žvaigždės“ iškovojo ilgai lauktą pergalę.

Pasvalieičiai nuo pirmųjų minučių truktelėjo į priekį ir po Dominyko Domarko tolimo metimo komandas jau skyrė 10 taškų (23:13), o antrajame kėlinyje nemažino apsukų ir spurtavę 9:2 įgijo rekordinę 14 taškų persvarą (41:27), kurią svečiams iki pertraukos šiek tiek pavyko apkarpyti – 45:34.

Įpusėjus trečiajam ketvirčiui komandas skyrė 14 taškų (58:44), tačiau tuomet šeimininkai įkrito į duobę, panevėžiečiai spurtavo 9:0 (53:58), o prieš lemiamą rungtynių atkarpą G. Petrausko auklėtinių taškų badą nutraukė Malcolmas Grantas – 61:53.

Naudingiausiai nugalėtojų gretose žaidęs Paulius Petrilevičius per 26 minutes pelnė 14 taškų (7/9 dvit., 0/1 baud.), atkovojo 9 kamuolius ir surinko 25 naudingumo balus.

„Pieno žvaigždės“: Miha Lapornikas 22 (4/7 trit., 6/7 baud.), Paulius Petrilevičius 14 (7/9 dvit., 9 atk. kam., 25 naud. bal.), Malcolmas Grantas 10.

„Lietkabelis“: Tomas Dimša 16, Margiris Normantas 13, Željko Šakičius 12 (12 atk. kam.), Vytenis Lipkevičius 11.

Alytaus Sintek-Dzūkija 16:00