Nuotr.: Fotodiena.lt/M.Baranauskas
Nuotr. Fotodiena.lt/M.Baranauskas

Puikiai ketvirtajame kėlinyje sužaidęs Jahennsas Manigat atvedė Pasvalio „Pieno žvaigždes“ į pirmąją pergalę Lietuvos krepšino lygos (Betsafe-LKL) ketvirtfinalio serijoje.

Amerikietis jame surinko 13 iš 22 savo taškų, o Gedimino Petrausko auklėtiniai savo aikštėje 92:87 (17:21, 23:27, 28:20, 24:19) įveikė Klaipėdos „Neptūną“ ir išlygino serijos iki trijų pergalių rezultatą 1-1.

Trečiosios rungtynės šeštadienį vyks Klaipėdoje. Ketvirtfinalio serija į Pasvalį sugrįš balandžio 22-ąją ketvirtajam mūšiui.

Susitikimo pradžioje vangiai startavusios „Pieno žvaigždės“ per pirmąsias beveik keturias minutes savo sąskaitoje turėjo vos vieną tašką, kurio autorius buvo Osvaldas Olisevičius. Tuo metu didesnių problemų puolime neturėję svečiai surinko 10 taškų, o paskui į priekį pabėgo dviženkle persvara – 16:6.

Tie patys 10 taškų komandas skyrė ir trečiojo ketvirčio viduryje po Tomo Delininkaičio tritaškio – 59:49, tačiau tada pasvaliečiai smogė varžovams – Trevonas Hughesas ir Artūrs Ausėjs smeigė po tritaškį, mūsiškiai spurtavo 10:0 ir išlygino rezultatą – 59:59.

Prasidėjus ketvirtajam kėliniui, Tomas Lekūnas užsidirbo techninę pražangą, bet T. Delininkaitis prametė baudą, Simas Galdikas suklydo puolime, o kitoje atakoje užsikūrė J. Manigat. Jis du sykius paeiliui pelnė du taškus su varžovo pražanga, emocijų nesuvaldęs „Neptūno“ suolelis sulaukė techninės pražangos, o baudos metimą įmetęs J. Manigat pratęsė asmeninę atkarpą 6:0 – 74:68.

Vėliau Viačeslavas Bobrovas galingu dėjimu sudrebino „Neptūno“ krepšį ir Pasvalio ekipa perėmė iniciatyvą į savo rankas – 76:68. Brandonui Fieldsui, likus žaisti minutę, pataikius tritaškį, klaipėdiečiai priartėjo per tris taškus – 87:90, bet po to nė vienai komandai nesisekė užpulti. Galiausiai pražanga sustabdytas Martynas Varnas prie baudų metimų linijos neklydo ir padėjo tašką rungtynėse – 92:87.

Rezultatyviausią sezono mačą sužaidęs J. Manigat per 24 minutes pataikė 6/6 dvitaškių, 1/4 tritaškių, 7/8 baudos, perėmė 2 kamuolius, išprovokavo 8 pražangas, 4 kartus prasižengė, 3 sykius suklydo bei surinko 21 naudingumo balą.

Komanda vertėsi be vidurio puolėjų Nikitos Balašovo ir Liso Shoshi.

„Pieno žvaigždės“: Jahennsas Manigat 22 (7/10 metimai), Trevonas Hughesas 16, Viačeslavas Bobrovas 15 (5/5 dvit.), Tomas Lekūnas 12, Martynas Varnas 10.

„Neptūnas“: Brandonas Fieldsas 25, Renaldas Seibutis 18, Vytautas Šulskis 12.