Nuotr.: D.Lukšta

Penkių pralaimėjimų seriją Lietuvos krepšinio lygoje (Betsafe-LKL) nutraukė uraganinį puolimą pademonstravusios Pasvalio „Pieno žvaigždės“ (7-13). Gedimino Petrausko vadovaujama komanda išvykos rungtynėse 116:93 (30:24, 28:16, 28:27, 30:26) nušlavė Prienų-Birštono „Vytautą“ (4–16) su broliais Ballais ir pasiekė sezono rezultatyvumo rekordą.

Prieš tai tokio pasiekimo autorius buvo Vilniaus „Lietuvos rytas“, tam pačiam „Vytautui“ įmetęs 113 taškų.

Pasvaliečiai rungtynes į savo rankas perėmė antrajame kėlinyje. Vos per pirmąją ketvirčio minutę „Pieno Žvaigždės“ pelnė 7 taškus be atsako ir į priekį pabėgo 37:24.

„Vytautas“ dar buvo sumažinęs savo deficitą iki vienženklio (29:38), tačiau Martynas Varnas pelnė 5 taškus, o jo vedami svečiai sužaidė dar vieną gerą atkarpą ir spurtavę 8:0, nutolo nebegrįžtamai (46:29).

Po ilgosios pertraukos žaidimas išsilygino ir skirtumas tarp komandų taip drastiškai nebedidėjo, bet galutiniam rezultatui tai įtakos nebeturėjo.

Ballai šiame susitikime buvo vieni rezultatyviausių „Vytauto“ krepšininkų, tačiau didžiąją dalį taškų amerikiečiai surinko antrojoje pusėje. LaMelo po dviejų kėlinių savo sąskaitoje turėjo 2 taškus, o LiAngelo – 6.

Rezultatyviausiai rungtyniavęs LiAngelo per 25 minutes surinko 20 taškų (4/9 dvitaškiai, 3/7 tritaškiai, 3/6 baudų metimai), atkovojo 3 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, kartą suklydo, išprovokavo 3 pražangas ir surinko 13 naudingumo balų.

Jo brolis, LaMelo, per 18 minučių įmetė 13 taškų (3/6 dvitaškiai, 0/4 tritaškiai, 7/8 baudų metimai), sugriebė 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, perėmė du kamuolius, kartą suklydo bei blokavo metimą ir išprovokavęs 4 pražangas surinko 11 naudingumo balų.

Prie komandos jau prisijungęs Jahennsas Manigatas dar nerungtyniavo, tačiau palaikė naujuosius ekipos draugus nuo atsarginių žaidėjų suolelio. Jis su „Pieno žvaigždžių“ apranga turėtų debiutuoti kitą savaitę.

„Vytautas“: LiAngelo Ballas 20, Tomas Dimša 15, Justas Sinica ir LaMelo Ballas po 13.

„Pieno Žvaigždės“: Viačeslavas Bobrovas ir Osvaldas Olisevičius po 17, Artūrs Ausėjs ir Trevonas Hughesas po 16.

Kitas rungtynes pasvaliečiai žais trečiadienį, kada Baltijos krepšinio lygos (BBL) namų rungtynėse priims Uogrės „Ogre“ ekipą.